Genel,  Gezmeler

Bucket List

before I die

Madem artık bir plaza çalışanı olduk haftasonu dışında tatilimiz yok, madem yeşil pasaporta da veda ettik; n’apalım biz de bucket list yapalım aksiyona geçemiyorsak.

Hiç tükenir mi seyahat hayalleri, her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Kimi aşırı klişe aşırı bariz; kimi daha özel. Her YouTube’u açıp birkaç seyahat videosu izleyeyim dediğimde, sonu gelmez bir videolar arası geçişte buluyorum kendimi. Bünye gezmek istiyor, seyahat etmek istiyor.

Oktoberfest. Bu kadar Almanya Almanya demiş olmama rağmen Oktoberfest’e gitmemiş olmak büyük eksik. Ama Almira’da hayaller basitçe şuraya gitmek olabilir mi? Tabii ki hayır! İstiyorum ki, içinde Almanların da olduğu bir arkadaş grubuyla gideyim, gerçek Oktoberfest ruhunu yaşayayım.

Belçika. Gent ve Brugge çok klasik belki ama görüdüğüm izlediğim kadarıyla tatlı, küçük ve romantik şehirlerden. Ve hatta bir haftasonu kaçamağı için ideal destinasyon.

İsviçre. Bilgim olmayan ülkelerden. Tamam Basel var, gitmek lazım. Ama başka şehirleri mesela, neler var nasıl bir yer? Alpler’in eteğine kurulmuş bu ülkeyi görmeden olmaz.

Freiburg. Yanlış hatırlamıyorsam, tüm enerji ihtiyacını doğal yollarla karşılayan Avrupa’daki ilk şehir. Şehir hayatı adı altında mecbur bırakıldığımız yaşam tarzının aksine, huzurlu ve doğa dostu bir şehir.

Slovenya. Ljublijana özellikle son dönemde popüler olan destinasyonlardan. Son bir yıldır o kadar çok yerden duydum ki ismini, artık kendisi bucketlist’imde ön sıralardan yerini kaptı bile. Slovenya’da merak ettiğim bir başka adres ise Bled. Kimisi çok güzel çok huzurlu derken, kimisi hiçbir şey yok sıkıcı diyor. Eh ben de bir gidip görüşlerimi sunayım dimi?

Ukrayna. Şu an en yakın olduğum hedef bu. Ucuz ve vizeyi bırakın pasaporta bile ihtiyaç duymadan gidebiliyoruz malum. İlişkiler bozulmadan bi gitmek lazım. Kiev ve Lviv hedefte.

Kıbrıs. Yakında ama hep ertelenen planlardan kendisi. Artık baharda havalar Kıbrıs’ta denize girmeye uygun olduğu anda bi uçak bileti bulup atlayıp gitmek lazım.

Balkanlar. Çocukluğumda Bosna ve Hırvatistan’la başlayıp o zamandan beri de tekrar ayak basmadığım Balkanlar bu aralar radarımda tekrar. Arnavutluk, Sırbistan, Makedonya… diye giden bir Balkanlar listesi bekliyor beni.

Hallstatt. Evet bu biraz fazla klasik oldu ama o masalsı şehre gitmeliyim (nokta).

Kopenhag. Stockholm. Bu ikiliye söyleyecek zaten çok söz yok.

Talinn. Yine doğal şehir hayatı nasıl olur sorusunun cevabı olarak gösterilen şehirlerden. Adından son dönemde çok söz ettiriyor ve YouTube seyahat videolarının yeni favorisi kendisi.

.

.

.

Bu liste aklıma yeni yerler geldikçe uzayacak, şimdilik kaçıyorum.

Hayallerinizi hep gerçekleştirin.

 
Bucket List için yorumlar kapalı