Genel,  Gezmeler

Seyahat Arsızı Olunuz, Olmayanları Uyarınız

Ben bir seyahat arsızıyım. Daha bir planım gerçekleşmemişken, bir plan daha bir plan daha yapıyorum.

IMG_9270

Yaklaşık bir ay sonrası için gerçekleşmesini büyük bir heyecanla beklediğimiz Berlin seyahatimiz var ajandamızda. Büyük bir hevesle araştırmalarıma devam ediyorum nerede ne yiyelim ne içelim nerede partileyelim konularında – Berghain’e uğramak planlarım arasında yok şimdilik, yaşlanmaya mı başlıyorum nedir. Erasmus dönemimde aşık olduğum bu ülke ve bu şehre tekrar dönme planlarımda 10 günlük bir ara kavuşma.

Bu kadar yakın tarihli bir seyahat varken ajandada, tabii ki durmuyor gördüğüm her fotoğraf-belgeselden sonra ‘buralara da gitmek lazım’ düşüncesiyle doluyorum.

Dünya bu kadar büyükken, Avrupa’da görmediğim yüzlerce şehir onlarca ülke varken, Türkiye’de görmediğim-tekrar görmek istediğim yerler varken yeni planlar yapmamak ne mümkün.

  • Yıllardır hayallerimi süsleyen İtalya turu belki çok klasik, belki çok filmlerden esinlenilmiş ama yine de vaz geçemediğim hayallerimden.
  • Brüksel, Gent ve Brugge – kısacası Belçika turu – belki uzun zaman ayırmayı gerektirmeyecek ama heveslendiğim planlarımdan.
  • Barselona’ya bayılmış biri olarak tabii ki İspanya’nın diğer şehirlerini de görmek istiyorum.
  • E bi’ Güney Fransa da olmazsa olmaz şimdi!
  • Az kalsın unutuyordum, İskandinav ülkeleri nasıl atlanır. Muhtemelen düzenli bir gelir ve biraz birikime ihtiyacım var öncelikle bu planı gerçekleştirmek için!
  • Akdeniz sahilleri çok sıcak ama Ege sahil turu da yapılmalı. Uzun zamandır deniz tatillerimin aynı yerde geçtiğini düşünürsek bunu hak ediyorum, değil mi?
  • Uzak bir plan bu ama, bir Amerika da hayallerimdeki yerini neden almasın ki?
  • E tabi şimdi Almanya’nın adı geçmeden bu listeyi bitirmek olmaz. Çoğu büyük şehrini görmüş olmama rağmem, asla sıkılmayacağım ve yaşamaktan büyük zevk alacağım Berlin gibi bir şehirle birlikte, onlarca büyük ve düzenli ve yüzlerce küçük ve şirin – ve düzenli – şehre ev sahipliği yapan Almanya otobanları es geçip şehirleri gezerek yapılacak bir road trip’i hak ediyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar olmakla birlikte, her an yeni bir hayal kurmaya yeni bir plan yapmaya hazırım. Seyahat güzel şey, plan yapmak da güzel şey, e seyahat planı yapmak çok daha güzel!

 

3 Yorum